CWINT OPEN DAYS ASTROSHOW

CWINT OPEN DAYS ASTROSHOW – 21 października 2017r.

W Szkole Podstawowej w Kobylej Górze, Centrum Wiedzy i Nowych Technologii w Parzynowie zorganizował  piknik edukacyjno-naukowy CWINT OPEN DAYS ASTROSHOW skierowany do młodzieży i dorosłych połączony z otwarciem Obserwatorium Astronomicznego CWINT oraz muzeum poświęconego Janowi Pawłowi II i wybitnym Wielkopolanom. W programie m. in. wykłady i prezentacje multimedialne dotyczące Kosmosu, Słońca i ewolucji gwiazd i planet, doświadczenia i eksperymenty fizyczne w skrajnie niskich temperaturach z ciekłym azotem i helem.

 

W całodziennej imprezie uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły. Do dyspozycji uczniów było wiele atrakcji. Między innymi takie jak: obserwacje eksperymentów z helem i ciekłym azotem, malowanie twarzy, sterowanie marsjańskim łazikiem, sterowanie robotami, pobyt w planetarium przenośnym, obserwacje minerałów pod mikroskopem, wysłuchanie wystąpień naukowców i obserwacja nieba przez teleskop.Pomyślano nawet o posiłku dla zmęczonych dzieci.

G.W

 

Statystyka

Użytkowników:
6
Artykułów:
102
Odsłon artykułów:
45738

Kontakt z administratorem

Adres  na który przesyłać można materiały na stronę.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Zagadki

Native RTL SupportW tej części pojawiać się będą zagadki, których rozwiązanie będzie nagradzane.

Ciekawostki

Docs / SupportDo tej pory odnotowano, że najcięższym człowiekiem był mieszkaniec USA Ion Broker i ważył 635 kg.

Natomiast najwyższym uważa się tez mieszkańca USA Roberta Perschinga, który mierzył 272 cm. Najwyższa kobieta to Chinka Cen Tin-Lian o wzroście 248 cm.

 

Free business joomla templates