Uczniowie SP w Parzynowie z wizytą w DPS w Rzetni

Z życia Szkoły Podstawowej w Parzynowie: Uczniowie SP w Parzynowie z wizytą w DPS

w Rzetni

19 lutego 2018r., czyli podczas ferii zimowych, uczniowie naszej szkoły, spotkali się z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Rzetni. Do tej pory odwiedzaliśmy tamtejszych mieszkańców, niosąc im radość, poprzez wystawianie różnego rodzaju inscenizacji, bajek, jasełek. Tym razem nie mieliśmy strojów, rekwizytów, dekoracji.  Spotkanie miało inny charakter.

 


 Każdy uczeń miał ze sobą książkę. Czytaliśmy jej fragmenty. Z podziałem na role, czytaliśmy bajkę „O rybaku i złotej rybce”. Następnie wręczyliśmy słuchającym „czarodziejskie rybki” i zapytaliśmy o ich „ trzy życzenia”. Wszyscy pragnęli jednego najważniejszego – zdrowia. Bardzo chcielibyśmy, żeby się spełniło. Mamy jednak nadzieję, że może, choć niektóre, te materialne, uda się spełnić. 

To było bardzo ciekawe doświadczenie. Następnym razem chcielibyśmy w pełni zaangażować do czytania z podziałem na role, również pensjonariuszy DPS. Po wspólnie wypitej herbatce wróciliśmy do swoich domów. Byliśmy zadowoleni i szczęśliwi, że udało nam się zrobić „coś” dla drugiego człowieka, tak od serca – bezinteresownie.

TK

 

Statystyka

Użytkowników:
6
Artykułów:
102
Odsłon artykułów:
45735

Kontakt z administratorem

Adres  na który przesyłać można materiały na stronę.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Zagadki

Native RTL SupportW tej części pojawiać się będą zagadki, których rozwiązanie będzie nagradzane.

Ciekawostki

Docs / SupportDo tej pory odnotowano, że najcięższym człowiekiem był mieszkaniec USA Ion Broker i ważył 635 kg.

Natomiast najwyższym uważa się tez mieszkańca USA Roberta Perschinga, który mierzył 272 cm. Najwyższa kobieta to Chinka Cen Tin-Lian o wzroście 248 cm.

 

Free business joomla templates