SZKOLNE WALENTYNKI Z KSIĄŻKĄ W PARZYNOWIE

SZKOLNE WALENTYNKI Z KSIĄŻKĄ W PARZYNOWIE

Dnia 13 lutego 2018 r. o godzinie 17.00 przybyliśmy do naszej szkoły, aby świętować zbliżające się Walentynki. Panie: Natalia Morta i Teresa Kidziak przygotowały na tę uroczystość: specjalne zaproszenia oraz nastrojowe ozdoby, którymi udekorowano salę oraz korytarz szkolny.

 

Klasa przeobraziła się  w romantyczną kawiarnię, w której czekały zastawione, niewielkie stoły. Mogliśmy częstować się kawą oraz ciastkami, spędzając czas w sentymentalnym nastroju wywołanym nastrojowym światłem świec i ogrodowych lampek. Walentynkowego klimatu dodawały wszechobecne serca, balony w ich kształcie oraz cytaty stanowiące scenografię w tym niemalże przedstawieniu.  Mogliśmy poczuć się naprawdę wyjątkowo. Ubrani w eleganckie stroje wyczekiwaliśmy zapowiedzianej wcześniej niespodzianki. Gościem specjalnym okazała się drobna, bardzo delikatna, ale jakże energiczna i zajmująca Sophie Elizabeth Jonhs. Kobieta? A raczej dziewiętnastoletnia dziewczyna … Opowiadała nam o swojej pierwszej książce, którą napisała wbrew wszystkim przeszkodom, mając zaledwie piętnaście lat. Daria (bo takie w rzeczywistości było imię pisarki) opowiadała z zaciekawieniem, kawałek po kawałku, w jaki sposób powstawała książka. Była to opowieść o sukcesie, który może odnieść każdy z nas, niezależnie od wieku i stawianych przez świat poprzeczek. Wystarczy świadomość siebie i swoich talentów,  wiara we własne możliwości, wielkie umiłowanie do pasji, kilku dobrych ludzi wokół i odrobina szczęścia. Po godzinie rozmów, która upłynęła w zawrotnie szybkim tempie, nadszedł czas na przerwę, poczęstunek. Po niej mieliśmy przyjemność poznać blog  – „Cierpliwosczestali”, który jest dziełem pani Darii. Przybliżyła nam tym razem swoją ulubioną formę dziennikarską – jaką jest felieton, czytała swoje teksty o miłości i szkole, wprowadzała w świat „Małego Księcia”, przytaczając najpiękniejsze cytaty. Po prostu czarowała słowem, przenosząc nas w świat tekstów literackich i publicystycznych. Gdy zakończyła, poprosiliśmy o wspólne zdjęcie. Tego wieczoru nie było końca niespodziankom. Po miłym wystąpieniu czekało nas losowanie i nagrody. W prezencie otrzymywaliśmy „Małego Księcia” oraz zakładki do książek.  

Gromkimi brawami podziękowaliśmy pani Darii za przybycie. W ramach wdzięczności wręczyliśmy książkę – serii 50 felietonów Reginy Brett – jej ulubionej autorki. Pełni radości i zadowolenia udaliśmy się w kierunku swoich domów, wręczając swym sympatiom walentynkowe kartki.

 

Statystyka

Użytkowników:
6
Artykułów:
102
Odsłon artykułów:
45726

Kontakt z administratorem

Adres  na który przesyłać można materiały na stronę.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Zagadki

Native RTL SupportW tej części pojawiać się będą zagadki, których rozwiązanie będzie nagradzane.

Ciekawostki

Docs / SupportDo tej pory odnotowano, że najcięższym człowiekiem był mieszkaniec USA Ion Broker i ważył 635 kg.

Natomiast najwyższym uważa się tez mieszkańca USA Roberta Perschinga, który mierzył 272 cm. Najwyższa kobieta to Chinka Cen Tin-Lian o wzroście 248 cm.

 

Free business joomla templates